Je čas...

25. 01. 2013 | † 06. 12. 2013 | kód autora: OA2

Někdy se musíme zbavit starého, aby do našeho života mohlo vstoupit nové. Já jsem si pro to zbavování se starého vybrala zrovna dneška. Není to ničím výjimečný den nebo tak. To rozhodně ne. Jen mi přišlo, že by bylo báječné, kdybych si uklidila pokoj a neomezila se přitom jen na úklid, ale zároveň bych i něco vytřídila... Možná bych se měla zbavit mnohem víc věcí, ale takhle mi to připadá lepší - uklízím pozvolna, zbavuji se věcí pozvolna - žádná křeč. 

Možná se jednoho dne zbavím i věcí, o kterých si to teď nemyslím. Dnes se však zbavuji třeba i ohořelé svíčky, kterou jsem si schovávala posledních 6 let. Myslím, že už je čas, abych ji vyhodila. Je to jen svíčka. Ona mi přece žádné vzpomínky nesebere, když sejde z mých očí (alespoň v to doufám). 

Uklízela jsem va takové krabičce, od bonboniery, kam si dávám různé papírky, kdy mám kam jít, co mám kdy a kde vyřídit, že se mám setkat tehdy a tam a s kým.., ale také drobné upomínkové věci, třeba lístek z metra, dopis o přijetí z vysoké, lístky z knihovny... nebo třeba materiály ze Dne otevřených dveří... těch se jdu teď zbavit. Je zvláštní se dívat na to, co jsem chtěla studovat - Žurnalistiku, Anglickou filologii, Angličtinu se zaměřením na komunitní tlumočení a překlad. Možná, že jediným důvodem, proč jsem zrovna tyto materiály nevyhodila, je ten, že jsem s tím studiem třeba počítala jako s jistou alternativou do budoucna nebo kdyby nevyšlo, co studuji teď... 

Ale asi už si začínám pomalinku uvědomovat, že bych nějakou svou volbu (a to nejsem co se týče škol) měla dotáhnout do konce, že se chci zaměřit na něco, co bude můj cíl a na ten se budu soustředit. Možná to zvládnu - nespouštět oči ze svého cíle a nesbíhat z cesty, ale pokud ne a pokud pohořím, pak je tu vždycky šance nové volby, která přichází vždy spolu s novým zítřkem.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky osobni

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.